Nabożeństwa w kwietniu – Kraków i Wrocław

 • W sobotę 26 kwietnia o godz. 18 Polska Wspólnota Episkopalna zaprasza do udziału w nabożeństwie komunijnym z darów uprzednio poświęconych, które poprowadzi Dominik Chmielewski.Nabożeństwo odbędzie się w sali przy ul. św. Filipa 23.
 • W niedzielę 27 kwietnia o godz. 17:30 Polska Wspólnota Episkopalna zaprasza do udziału w nabożeństwie komunijnym z darów uprzednio poświęconych, które poprowadzi Dominik Chmielewski.Nabożeństwo odbędzie się w sali przy ul. Komandorskiej 53F. 

 Marcowe nabożeństwa w Krakowie

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś rozpocząć okres wielkopostnych przygotowań do obchodów śmierci i zmartwychwstania Pańskiego wraz z nami, Polska Wspólnota Episkopalna serdecznie zaprasza do udziału w nabożeństwach w soboty 8 i 15 marca o godz. 18 w Krakowie. Nabożeństwo komunijne z darów uprzednio poświęconych w dniu 8 marca poprowadzi i kazanie wygłosi Dominik Chmielewski. 15 marca spodziewamy się gościć wśród nas ks. Tony’go Litwinskiego z Wiesbaden, który poprowadzi liturgię eucharystyczną.

Obydwa nabożeństwa odbędą się w nowym miejscu, Punkcie Diakonijnym parafii ewangelickiej w Krakowie przy ul. Grodzkiej 62 (poniżej widok Google Street View na wejście). Jesteśmy wdzięczni krakowskim ewangelikom za to, że po raz kolejny udzielają nam gościny!


Wyświetl większą mapęNajbliższy weekend we Wspólnocie:
nabożeństwa we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie

W najbliższy weekend, 14-16 lutego, odbędą się trzy episkopalne nabożeństwa Modlitwy Wieczornej z Komunią Świętą, z czego dwa zainaugurują nasza działalność w nowych miastach.

 • W piątek 14 lutego o godz. 19 odbędzie się w sali przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 4/29 nabożeństwo we Wroclawiu.
 • W sobotę 15 lutego odbędzie się nabożeństwo w Krakowie przy ul. Św Filipa 23.
 • W niedzielę 16 lutego o godz. 17 odbędzie się nabożeństwo w Lublinie. Będzie ono miało miejsce w kościele mariawickim przy ul. Paganiniego 1.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby wspólnie modlić się, rozważać Słowo Boże i świętować obecność Chrystusa w Sakramencie Ołtarza. Każdy jest mile widziany, a po każdym nabożeństwie będzie okazja do rozmowy i poznania się przy filiżance kawy czy herbaty.Polska Wspólnota Episkopalna
inauguruje działalność w Lublinie!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic na nabożeństwo modlitwy wieczornej połączone z Komunią Świętą, które odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godz. 17 w kościele mariawickim przy ul. Paganiniego 1. Nabożeństwo poprowadzi koordynator Polskiej Wspólnoty Episkopalnej, Jarosław Kubacki. Po nabożeństwie, jeśli chcecie, możemy spotkać się na rozmowę.


Wyświetl większą mapęModlitwa Wieczorna 1 lutego w Warszawie

Polska Wspólnota Episkopalna zaprasza na kolejną Modlitwę Wieczorną, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 lutego, o godz. 19 w domu parafialnym Kościoła Ewangelicko-Reformowanego przy al. Solidarności 76a w Warszawie. Modlitwę poprowadzi i rozważanie wygłosi nasz warszawski koordynator, Daniel Skórski. Po modlitwie zapraszamy do rozmowy przy kawie czy herbacie i ciastkach.

Do zobaczenia!Rozmowa na Skype w niedzielę 2 lutego

W następną niedzielę spotykamy się jak zwykle o godz. 21:30 na konferencję na Skype – prosimy dzwonić na konto „episkopalianie”.

Tym razem przez pierwsze około pół godziny zajmiemy się sprawami ogólnymi – a więc przedstawimy raport o najnowszych wydarzeniach i postępie prac oraz postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Potem porozmawiamy konkretnie o tłumaczeniu Modlitewnika Powszechnego oraz szkicu listu otwartego Wspólnoty ws. szeroko pojętych kwestii społecznych i etycznych, który przygotował Paweł.

Rozmowa będzie otwarta i, szczególnie na jej pierwszą część, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.Konferencja na Skype w niedziele 26 stycznia

W najbliższa niedzielę (26 stycznia) znów spotykamy się, aby porozmawiać na Skype – prosimy o dzwonienie jak zazwyczaj o godz. 21:30 na konto „episkopalianie”.

Będzie to rozmowa szczególnie ważna, ponieważ w zeszły weekend odbyła się konferencja liderów Wspólnoty, na której zostały podjęte wazne decyzje – w niedzielę powinniśmy zapoznać tych, których w Krakowie nie było, z wynikami konferencji i podzielić się pilnymi zadaniami, które musimy wykonać w najbliższej przyszłości.

Zapraszamy serdecznie!Zaproszenie na Konferencję Liderów

Pod tym linkiem znajdziecie program konferencji liderów, która odbędzie się w weekend 17-19 stycznia w Krakowie. Będą z nami Biskup Konwokacji Kościołów Episkopalnych w Europie Pierre Whalon oraz Kanonik Jere.

Każdy, kto chce wziąć aktywny udział w życiu Wspólnoty, jest na nią serdecznie zaproszony. Koszt noclegów w Krakowie i wyżywienia to 100 zł.  Jeśli ktoś nie przesłał jeszcze swojego zgłoszenia, a chce skorzystać z noclegów i posiłków (oczywiście można także po prostu przyjść na rozmowy i modlitwy), powinien do czwartku przesłać swoje zgłoszenie na adres email episkopalianie@gmail.com.

Nasze modlitwy w czasie konferencji, a zwłaszcza Eucharystia w niedzielę, są otwarte dla wszystkich.Początek roku polskich episkopalian

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy obfitości Bożych błogosławieństw w rozpoczętym właśnie 2014 r.!

Pierwszy miesiąc nowego roku jest dla Polskiej Wspólnoty Episkopalnej wypełniony różnymi wydarzeniami.

W sobotę 11 stycznia zapraszamy do udziału w modlitwie wieczornej, która odbędzie się o godz. 18:00 w domu parafialnym Kościoła Ewangelicko-Reformowanego przy al. Solidarności 76a w Warszawie (mapa). Modlitwę poprowadzi Daniel Skórski, a rozważanie wygłosi nasz przyjaciel z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Łukasz Skurczyński. Po modlitwie jak zwykle można ze sobą porozmawiać w nieformalnej atmosferze przy herbacie i ciastku.

W dniach 17-19 stycznia odbędzie się konferencja liderów Wspólnoty z biskupem Pierrem Whalonem w Domus Mater przy ul. Saskiej 2C w Krakowie. Jej tematem będzie funkcjonowanie PWE w najbliższym okresie. Oprócz rozmów o obecnej sytuacji i przyszłości Wspólnoty będziemy się oczywiście również spotykać na modlitwę, do udziału w której zapraszamy wszystkich:

 • w piątek 17 stycznia o godz. 22 na kompletę
 • w sobotę 18 stycznia o godz. 9 na modlitwę poranną
 • o 12:30 na modlitwę południową połączoną z Eucharystią
 • o 18 na modlitwę wieczorną
 • o 22 na kompletę
 • w niedzielę 19 stycznia o 11 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne, któremu będzie przewodniczył bp Pierre Whalon

Jednocześnie zapraszamy serdecznie do udziału w naszych konferencjach na Skype, które odbędą się w niedzielę 12 i 26 stycznia o godz. 21:30. Prosimy dzwonić na konto „episkopalianie”.Konferencja na Skype

Drodzy,

minęło już kilka tygodni od naszej ostatniej konferencji na Skype i nazbierało się sporo tematów do rozmowy. Chcielibyśmy porozmawiać o przygotowaniach do konferencji liderów w Krakowie (co chcielibyśmy właściwie omówić z Biskupem?), o tym, co dzieje się w Warszawie i Krakowie, o tłumaczeniu lekcjonarza oraz Modlitewnika i innych bieżących sprawach. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 21:30. Prosimy dzwonić na konto „episkopalianie„.