Wezwanie do modlitwy za porwane w Nigerii dziewczynki

Nasz Biskup, Pierre Whalon, ogłosił tę niedzielę, 11 maja, dniem modlitwy za porwane w Nigerii dziewczynki. Poniżej zamieszczamy jego przesłanie.

Bracia i Siostry w Chrystusie, Drodzy Przyjaciele,

Jestem przekonany, że podzielacie moje wzburzenie trwającymi porwaniami dziewcząt w Nigerii przez islamistów z ugrupowania Buko Haram. Porwane dziewczęta sprzedawane są do niewoli i zmuszane do małżeństw. Ogłaszam więc najbliższą Niedzielę, 11 maja, w całej Europie Niedzielą modlitwy w tej intencji. Módlmy się za porwane dziewczęta, ich rodziny, za tych którzy (jak mamy nadzieję) przyjdą im z pomocą, jak i za ich porywaczy. Módlmy się o podjecie właściwych działań w tej sprawie.

Modlitwa: Boże, kiedy Twój Syn Jezus Chrystus przyszedł na świat w wielkiej słabości, aby być jednym z nas, zły król uśmiercał dzieci, powodując ból i cierpienie w Twoim sercu. Modlimy się, byś w Swym współczuciu i miłości wspomagał tych, których odpowiedzialnością jest bezpieczne sprowadzenie do domu i ratunek porwanych w Nigerii dziewcząt. Prosimy byś dotknął i poruszył porywaczy, by one wszystkie mogły wrócić bezpiecznie i cało do swych bliskich. Modlimy się za ich rodziny, które w rozpaczy oczekują powrotu swych córek i sióstr. O to wszystko prosimy w Imieniu Jezusa. Amen.

Zachęcajcie wszystkich do modlitwy!

Wasz w Chrystusie
+ Pierre Biskup Konwokacji Kościołów Episkopalnych w Europie
The Rt. Rev. Pierre W. Whalon
Bishop in charge The Convocation of Episcopal
Churches in Europe 23 avenue George V 75008 Paris, France

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>