Nabożeństwa (Services)

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach komunijnych, które będą odprawiane w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca w rycie episkopalnym, po polsku, w Krakowie przy ul. św. Filipa 23 o godz. 18.

Oprócz krakowskich nabożeństw komunijnych w Warszawie i Wrocławiu odbywają się także nabożeństwa modlitewne.

Daty wszystkich nabożeństw znajdują się zawsze w lewej kolumnie „Wydarzenia”, a informacje o poszczególnych nabożeństwach są niekiedy publikowane w formie aktualności.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w nabożeństwach zapraszamy również do Eucharystii. W Kościele episkopalnym do Komunii Św. przystąpić może każdy chrześcijanin, który chce z nami świętować obecność Chrystusa Pana w Sakramencie Ołtarza.

Come and worship with us (in Polish), in Cracow, św. Filipa 23/6 street (see map and Google Street View below) on every third Saturday of the month at 6 pm. 


Wyświetl większą mapę

Zobacz w Google Street View

9 myśli nt. „Nabożeństwa (Services)

  1. Jestem protestanckim ewangelizatorem… ale także homoseksualistą, co niestety wyłącza mnie z więkrzości wspólnot Chrześcijańskich. Bardzo się więc cieszę, że na was trafiłem:-) . Pozdrawiam i życzę wsparcia Bożego. Będę się za was modlił.

  2. Drogi Panie Włodzimierzu,

    dziękujemy za miłą reakcję. Bardzo zależy nam na każdym, kto czuje się związany z naszymi ideałami i wizjami i chce włączyć się w nasze działania. Z drugiej strony rozumiemy problem. Znajdujemy się w początkowej fazie rozwoju i daleko nam jeszcze do struktur, które mogłyby objąć swym zasięgiem cały kraj. W zasadzie jest tak, że spotykamy się tam, gdzie coś już się dzieje, gdzie na miejscu są ludzie, starający się coś zrobić. To również może dotyczyć Pana. W początkach przyszłego roku, w okresie Wielkiego Postu, planujemy zorganizowanie rekolekcji w Polsce centralnej. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy. Istnieją również plany stworzenia grupy modlitewnej na terenie Warszawy. Być może od czasu do czasu mógłby się Pan do niej przyłączyć. Przede wszystkim jednak spotkajmy się, kiedy tylko będzie to możliwe, i porozmawiajmy ze sobą. Myślimy, że, pomimo skromnych możliwości, znajdziemy jakiś sposób, aby umożliwić Panu włączenie się do naszej Wspólnoty.

  3. Zainteresowałem się Wspólnotą Episkopalną, ale niestety wszędzie ma daleko, tak do Poznania, jak i do Krakowa………………co powinienem zrobić aby zostać członkiem WE. Mam 55 lat, jestem prezesem fundacji charytatywnej i od 20 lat wolontariuszem, pomagam ubogim i bezdomnym. Proszę o informacje. Włodek

  4. Pani Marto,

    oczywiscie! Proszę czuć się włączoną do naszej powstającej wspólnoty. Bardzo cieszymy się, że Pani do nas trafiła. Proszę zaglądać tutaj a także na blog http://dstp.rel.pl. A jeżeli Pani zechce, dołączymy Panią także do naszej listy mailingowej. Pomysł współpracy z parafią również bardzo nam się oczywiscie podoba :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>